Winkelmandje

Een Hangslot Openmaken met een Riem

Een simpele riem bleek genoeg om een hangslot te openen, zoals een verrassende video laat zien. Dit verhaal illustreert hoe creativiteit een probleem kan oplossen zonder speciaal gereedschap en verwijst naar de beroemde uitspraak van slotenmaker Alfred Charles Hobbs.

Auteur: Ties

Inhoudsopgave

Wie had ooit gedacht dat de oplossing voor een gesloten situatie zo dichtbij was, letterlijk rond onze taille? Een riem gebruiken om een hangslot te openen. Het is echt bijzonder hoe gewone dingen ons kunnen verrassen. “Noodzaak is de moeder van de uitvinding,” en dat past helemaal bij dit verhaal.

Hangslot geopend met een riem

Een video laat zien hoe iemand met alleen een riem een hangslot opent. Dit is geen dagelijkse kost. Het laat zien hoe creatief mensen kunnen zijn, vooral als ze iets echt willen bereiken. In de video gebruikt een gevangene zijn riem op een slimme manier om het slot open te krijgen. Eerst haalt hij de riem door de beugel van het slot. Dan maakt hij de gesp vast en trekt hij hard. En ja hoor, het slot gaat open.

Dit truqje met een riem laat ons zien dat we vaak meer kunnen met de dingen die we al hebben. We hoeven niet altijd iets nieuws of speciaals te zoeken om een probleem op te lossen. Soms is de oplossing al binnen handbereik.

Het verhaal is ook een les in slim denken. Problemen met sloten zien we allemaal wel eens. Ze kunnen groot of klein zijn. Maar voordat we opgeven of iemand anders om hulp vragen, kunnen we eerst zelf proberen een oplossing te vinden. Wie weet, misschien vinden we een weg die we nooit voor mogelijk hadden gehouden.

Wat dit allemaal nog interessanter maakt, is wat Alfred Charles Hobbs al bijna tweehonderd jaar geleden hierover zei: “Slechteriken wisten al veel over lockpicking voordat slotenmakers erover spraken… Als een slot niet zo ondoordringbaar is als men altijd heeft aangenomen, dan is het zeker in het belang van eerlijke mensen om dit feit te kennen, omdat de oneerlijke mensen… zeker de kennis praktisch zullen toepassen… de verspreiding van de kennis is noodzakelijk om eerlijk spel te geven aan hen die zouden kunnen lijden door onwetendheid.”

Deze woorden van Hobbs raken de kern van lockpicking. Het gaat er niet alleen om dat we weten hoe dingen werken voor onze eigen veiligheid. Het gaat er ook om dat we eerlijk zijn over wat we weten. Zo kunnen we allemaal beter voorbereid zijn, zowel om onszelf te beschermen als om problemen op te lossen. Met een mooie set lockpicks leer je meer over de veiligheid van jou en je sloten.

Ties

Ties van Lockpick Webwinkel

Ties doet al ruim tien jaar iets met lockpick sets. Niet om sloten te openen, maar om te snappen hoe ze werken. Sinds 2011 verkoopt hij lockpicksetjes. In 2015 startte hij Lockpick Webwinkel omdat hij dacht: dit moeten meer mensen kunnen. Hij schrijft over lockpicking. Voor beginners die nog met twee linker handen zitten. Voor nerds die willen weten hoe een pin nu echt beweegt. En voor iedereen die wil snappen waarom het ene gereedschap lekkerder werkt dan het andere. Ties test veel. Té veel eigenlijk. Maar goed, iemand moet het doen. Hij woont in Nederland en vindt het belangrijk dat mensen snappen waar lockpicking écht over gaat: over begrijpen hoe jouw slot werkt. Precisie. Geduld. En dat lekkere gevoel als je door hebt hoe het zit.

Inhoudsopgave